Onderzoeksproject: Taal doe je Samen!
Voor kinderen met een taalontwikkelingsstoornis (TOS) is het belangrijk dat zij vroeg hulp krijgen. Ouders spelen hierbij een belangrijke rol. Om meer ouders op een laagdrempelige manier te bereiken is in regio Midden de ouder-kindgroep Taal doe je Samen! opgezet. Deze groep is voor ouders met kinderen die gaan starten op een behandelgroep voor TOS.
Bij de ouder-kindgroep Taal doe je Samen! bezoeken ouders een online informatieavond en gaan zij vier keer met hun kind naar de ouder-kindgroep toe om te leren hoe zij de taalontwikkeling spelenderwijs kunnen stimuleren. Dit aanbod voor ouders is inmiddels ook overgenomen door de andere regio’s van Auris en door de NSDSK.
In het onderzoeksproject Taal doe je Samen! onderzochten we de doelmatigheid van deze ouder-kindgroep.
Ben je een ouder en op zoek naar informatie over de ouder-kindgroep? Kijk dan op deze pagina: pagina ouder-kindgroep.
Doelstelling
Het onderzoeksproject had als doel om te onderzoeken wat ouders precies van de ouder-kindgroep leren. En hoe zij de ouder-kindgroep hebben ervaren.
Opzet onderzoek
Bij 25 ouders van Auris en de NSDSK die deelnemen aan de ouder-kindgroep Taal doe je Samen! werden vragenlijsten afgenomen en een spelsituatie met hun kind geobserveerd. Dit werd zowel voorafgaand aan, als aansluitend op de bijeenkomsten van de ouder-kindgroep gedaan, om te kijken wat ouders van Taal doe je Samen! geleerd hebben.
Resultaten
Inmiddels is het onderzoeksproject afgerond. De resultaten worden binnenkort op VHZ gepubliceerd.
Meer weten?
Het project Taal doe je Samen! liep van maart 2022 tot maart 2024. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met onderzoeker Dinte Vlieger.
Meer informatie over de uitwerking van het project kun je hier vinden.